ATMEGA164P-20MQ
Mfr.Part #
ATMEGA164P-20MQ
Datasheet
ATMEGA164P-20MQ
Description
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN
Stock
614
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
32
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
44-VFQFN Exposed Pad
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
44-VQFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V